Dzisiejsze losowania Lotto:

Duży Lotek

Lotto (Duży Lotek)Duży Lotek (Lotto) to najstarsza z gier liczbowych lotto proponowanych przez Totalizator Sportowy. Pierwsze zakłady obstawiano już w latach 50. zeszłego wieku. Tylko w Dużego Lotka możesz wygrać wiele milionów obstawiajšc tylko jeden zakład w danym losowaniu.
Masz do dyspozycji dwa typy zakładów: proste - losowanie 6 z 49 liczb systemowe - losowanie od 7 do 12 z 49 liczb. Liczby możesz typować: w zakładach na jednym blankiecie (typujemy wtedy od 1 do 8 liczb) albo w zakładach na jednym kuponie(od 1 do 10 liczb) Możesz zawrzeć zakłady na najbliższe losowanie lub - z wyprzedzeniem - na kolejne 2 do 10 losowań. Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Ogólne zasady gry:

- W zakładach prostych typuje się 6 spośród 49 liczb.
- W zakładach systemowych typuje się 7 do 12 spośród 49 liczb.
- Metodą "blankietową" można skreślić od 1 do 8 zakładów na jednym blankiecie.
- Metodą "chybił-trafił" można zagrać od 1 do 10 zakładów na jednym kuponie.
- Opłata za jeden zakład prosty wynosi 2 zł, z czego 25% to dopłaty na rozwój kultury fizycznej oraz wspieranie kultury narodowej.
- Jeśli w danym losowaniu (lub kolejnych losowaniach) nie padnie główna wygrana I stopnia, suma kumuluje się i przechodzi na następne losowanie.
- Na wygrane przeznacza się conajmniej 51 % łącznej kwoty stawek wpłaconych za udział w grze.

Rodzaje zakładów Dużego Lotka

zakłady proste (jedno losowanie)

polegają na typowaniu na blankiecie 6 liczb ze zbioru liczb od 1 do 49 lub losowym wyborze tych liczb przez terminal w kolekturze (lottomat). Kupon z zakładami prostymi bierze udział w najbliższym losowaniu, którego termin znajduje się na kuponie.

zakłady wielolosowaniowe (od 2 do 10 losowań)

polegają na skreśleniu na blankiecie lub losowym wyborze właściwej ilości liczb w zakładach prostych lub systemowych oraz określeniu ilości losowań. Kupon zakładów wielolosowaniowych ważny jest na kolejne losowania, poczynając od daty najbliższego losowania zapisanego na kuponie, a kończąc na drugiej z dat. Daty wydrukowane są na kuponie poniżej typowanych liczb.

zakłady systemowe (od 7 do 12 liczb spośród 49 zamieszczonych na jednym polu typowania)

polegają na skreśleniu na blankiecie lub losowym wyborze przez lottomat liczb w ilości odpowiedniej dla danego systemu. Na wszystkich wykorzystanych polach typowania jednego blankietu muszą występować te same ilości liczb, tj. 7, 8, 9, 10, 11 lub 12. Za zakłady systemowe płaci się w zależności od tego, ilu zakładom prostym odpowiadają skreślenia.